Wyświetlenia: 1687 | Tagi: msza,
OSP  GRAJEWO Ochotnicza Straż Pożarna GRAJEWO

Msza św. w intencji zmarłych strażaków

25 listopada 2016 r. o godz. 18:00 w kościele parafialnym p.w. NMP Częstochowskiej w Ławsku gm. Wąsosz odprawiona została coroczna msza święta w intencji poległych i zmarłych strażaków z terenu powiatu grajewskiego, na której zgromadziło się około 150 osób związanych z ochroną przeciwpożarową.

Nabożeństwo pod przewodnictwem ks. kanonika Roberta Zielińskiego, dziekana Dekanatu Szczuczyńskiego celebrowało 7 księży z parafii w Białaszewie, Ławsku, Niedźwiadnej, Radziłowie, Słuczu, Szczuczynie i Wąsoszu. Ksiądz Andrzej Traczyk – kapelan powiatowy strażaków na początku mszy św. wyczytał nazwiska zmarłych strażaków polecanych w tej modlitwie i wygłosił homilię.

W tegorocznych uroczystościach uczestniczyło 17 strażackich pocztów sztandarowych oraz zaproszeni goście - p. Kazimierz Gwiazdowski, poseł na Sejm RP, przedstawiciele władz samorządowych na czele z p. Zygmuntem Kruszyńskim, starostą grajewskim, strażacy i pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu grajewskiego oraz sympatycy pożarnictwa.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i pamięć o zmarłych strażakach.

Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota

 

fot. KP PSP w Grajewie

 

 

 

więcej na: grajewo24.pl

                  e-grajewo.pl

29 listopada 2016 20:26