OSP Boruszowice-Hanusek Ochotnicza Straż Pożarna Boruszowice-Hanusek

Nowy Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej

Premier Beata Szydło powołała na stanowisko Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej starszego brygadiera Leszka Suskiego. Nominację wręczył dziś (22 grudnia br.) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. St. bryg. Leszek Suski został także nowym Szefem Obrony Cywilnej Kraju. Po wręczeniu nominacji, wiceminister Jarosław Zieliński wprowadził nowego komendanta do Komendy Głównej PSP.

St. bryg. Leszek Suski urodził się 31.12.1957 r. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1981 r. W 1986 r. skończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej. Pełnił służbę m.in. w Katedrze Taktyki i Dowodzenia SGSP, był także dowódcą zmianowym i p.o. dowódcy Jednostki nr I w Warszawie. Od 1997 r. służył w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Następnie w latach 2002-2005 oddelegowany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Leszek Suski pełnił również w latach 2005-2007 funkcję I Zastępcy Komendanta Głównego PSP. Był także sejmowym ekspertem do spraw ochrony przeciwpożarowej i zarządzania kryzysowego.

St. bryg. Leszek Suski zastąpił na stanowisku Komendanta Głównego PSP nadbryg. Wiesława Leśniakiewicza.

***

Po uroczystym powołaniu nowego Komendanta, w siedzibie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się pożegnanie nadbryg. Wiesława Leśniakiewicza. Wiceminister Jarosław Zieliński podziękował nadbryg. W. Leśniakiewiczowi za dotychczasową służbę.

22 grudnia 2015 17:23
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: nowy,