OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Ogromny pożar ciężarówki na stacji paliw w Gorzowie Wielkopolskim.

Samochód ciężarowy doszczętnie spłonął na stacji paliw w Gorzowie Wielkopolskim. Do pożaru doszło w środę około 21.00 na Orlenie przy ul. Złotego Smoka. W akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów straży pożarnej.  
  
Jak informuje serwis gorzowianin.com, z relacji świadków i pracowników stacji wynika, że kiedy samochód ciężarowy zjeżdżał na stację paliw, paliło się już koło ciężarówki. Wtedy do gaszenia pożaru przystąpił kierowca oraz pracownicy stacji, niestety ogień coraz bardziej się rozprzestrzeniał i objął całą ciężarówkę, która przewoziła meble. Paliła się kabina, opony, plandeka i meble, które były przewożone w przyczepie. Zagrożona była stacja paliw oraz zaparkowana obok ciężarówka.  
   
- Był to bardzo niebezpieczny pożar ze względu na jego intensywność i materiały, jakie były przewożone w ciężarówce. A także to, że samochód ciężarowy palił się na terenie stacji paliw, gdzie znajdują się zbiorniki z paliwem, gazem oraz wiele innych elementów łatwopalnych. Na szczęście szybka reakcja i akcja gaśnicza zapobiegła tragedii – komentuje w rozmowie z serwisem gorzowianin.com, Marek Koperwas, zastępca dowódcy JRG nr 2 w Gorzowie.  
   
Wskutek działania wysokiej temperatury spaleniu uległy elementy stacji i zaparkowane w pobliżu samochody. Natomiast dzięki działaniom straży pożarnej udało się uratować drugą ciężarówkę, która była zaparkowana obok.

(Źródło: Gorzowianin.com)

12 września 2018 23:51
Udostępnij na Facebooku