OSP Rybaki Ochotnicza Straż Pożarna Rybaki

Podsumowanie roku 2019

Rok 2019 okazał się dla naszej ciągle rozwijającej się jednostki najbardziej pracowitym rokiem pod względem wyjazdów w naszej historii.

Przypomnijmy, że w 2018 roku kiedy pozyskaliśmy nasze GBA dysponowani byliśmy 18 razy, a już w zeszłym roku pobiliśmy swój własny rekord z 25 dyspozycjami.

Przy 25 wezwaniach, 2 wyjazdy zostały anulowane przez komendę PSP a do pozostałych 23 nasza jednostka wyjechała i uczestniczyła w działaniach, co nie jest tak oczywiste w przypadku jednostki OSP, tym bardziej nie będącej w KSRG.

Krótko mówiąc mamy 100% wyjazdowości co nas niesamowicie cieszy i buduje ;)

Pokazujemy tym że mamy zgraną i ambitną ekipe na którą zawsze i o każdej porze można liczyć.

 

Poniżej przedstawiamy ogólny podział akcji ze względu na rodzaj zagrożenia:

 

Pożary -9

Zagrożenia lokalne -7

Likwidacja/neutralizacja owadów błonkoskrzydłych-3

Inne -4

Anulowane-2

 

Nie sposób nie wspomnieć też o tym że do naszej "ekipy wyjazdowej" dołączyło w tym roku 3 nowych strażaków którzy ukończyli kursy, i już zaliczyli z nami kilka akcji. Była wśród nich pierwsza w naszej jednostce kobieta która może z nami uczestniczyć w wyjazdach ratowniczych.

 

Z miłą chęcią przyjmowaliśmy też zaproszenia na festyny w naszej gminie, gdzie razem z dziećmi świetnie się bawiliśmy lejąc wodą z prądownicy i organizując różne konkurencje. Mamy nadzieję że wśród tych dzieci są nasi przyszli druhowie ;)

 

Udało nam się też znacznie dozbroić zarówno naszego Star-Mana jak i naszych strażaków z czego jesteśmy niesamowicie zadowoleni.

 

 

Podsumowując, ten rok był dla nas na prawdę pracowity.

Cieszy 100% wyjazdowość, ale mamy nadzieje że rok 2020, który niedawno się zaczął będzię spokojniejszy jeżeli chodzi o akcje.

Bo niestety, każda nasza akcja to ludzkie nieszczęście...

14 stycznia 2020 19:03
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: osp.pl, rybakiosp, osprybaki,