OSP Kotórz Wielki Ochotnicza Straż Pożarna Kotórz Wielki

POKAZ PIERWSZEJ POMOCY I OGPR - 10.12.2017r.

Dnia 10.12.2017r. wraz z sześcioma ratownikami z Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, prowadziliśmy pokaz dla dzieci parafii Kotórz Wielki, z okazji "Mikołajek".

Druhowie z naszej jednostki pokazali jak udzielić pierwszej pomocy człowiekowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, oraz objaśnili zasady działania i obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego firmy Philips.

Ratownicy OGPR opowiedzieli natomiast, jak przebiegają poszukiwania osób zaginionych. W pokazie uczestniczyły również dwa psy: Toya i Kefir, oraz ich przewodnicy. Dziękujemy bardzo za odwiedzenie i pokaz dla dzieci z naszej parafii :)

 

Pracownia Orange Kotórz Wielki pisze:

"Dzisiaj do Kotorza Wielkiego zawitał MIKOŁAJ. Wszystkie dzieci były grzeczne, bo wszystkie otrzymały prezenty. Spotkanie przygotowała Pani Sołtys Monika Twardawska z grupą najaktywniejszych mieszkańców wsi , nasza Pracownia, jak co roku przygotowała Kiermasz Świąteczny. Przy okazji spotkania uczyliśmy się zasad pierwszej pomocy ze strażakami z OSP Kotórz Wielki, zaś ratownicy z Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OGPR opowiedzieli nam jak przebiegają poszukiwania osób zaginionych. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i do zobaczenia za rok :)"

 

ZDJĘCIA: Pracownia Orange Kotórz Wielki

LOGO OGPR

3 stycznia 2018 20:14
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pokaz, Philips, OGPR, aed,