OSP  GRAJEWO Ochotnicza Straż Pożarna GRAJEWO

Pomoc strażaków w realizacji Narodowego Programu Szczepień

Pomoc strażaków w realizacji Narodowego Programu Szczepień

Rząd oraz przedstawiciele państwowej i ochotniczej straży pożarnej podejmują współpracę w realizacji Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19. KPRM przekaże strażakom środki ochronne potrzebne do przeprowadzenia bezpiecznych i skutecznych szczepień. Z kolei członkowie OSP wesprą rząd w edukacji społeczeństwa oraz motywowaniu obywateli do decyzji o przystąpieniu do programu.

18 grudnia list intencyjny w tej sprawie podpisali szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak oraz prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Pawlak.

Zgodnie z treścią podpisanego listu intencyjnego,Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zobowiązała się do przekazania Związkowi OSP RP środków ochronnych niezbędnych do realizacji procesu szczepień. Koordynacją akcji zajmie się Państwowa Straż Pożarna.Z kolei Zarząd Główny Związku OSP RP włączy się w komunikację i edukację społeczeństwa.

Poniżej publikujemy Wytyczne dla PSP/OSP w zakresie transportu pacjentów do punktów szczepień jak i personelu medycznego do pacjentów.

 

http://www.grajewo.straz.bialystok.pl/wp-content/uploads/2021/01/wytyczne-%E2%80%94-kg-psp-ver4-JZ.pdf

20 stycznia 2021 15:55
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: PSP, wytyczne,