OSP Przecław Ochotnicza Straż Pożarna Przecław

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowiści Podole!!

15.09.2017r przed godziną 10.20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Podole.

Dyżurny operacyjny pełniący służbę na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu na miejsce zadysponował 2 zastępy z JRG 1 Mielec, a także zaalarmował jednostki OSP KSRG Przecław, OSP KSRG Kiełków oraz OSP Podole.

Nasza jednostka wyjechała samochodem GBA Mercedes Atego w obsadzie 6 strażaków ratowników. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia nasza jednostka była jako pierwsza, dach był już całkowicie objęty przez ogień. Strażacy z naszej jednostki natychmiast podali 2 prądy wody w tym jedna rota ubrana w aparaty ODO musiała jak najszybciej wyciągnąć butle z gazem z budynku. Po chwili na miejsce dojeżdżały kolejne jednostki OSP Kiełków , 2 zastępy JRG 1 Mielec oraz OSP Podole. Na miejsce dotarł także SLOp Mitsubishi L200 z zastępcą komendanta PSP w Mielcu, st. kpt. Łukaszem Kapinosem. Strażacy szybko ugasili palący się dach oraz poddasze po czym musieli rozebrać całkowicie dach oraz wyrzucić siano, które znajdowało się na poddaszu. Działania trwały 2 godziny po czym jednostki wróciły do koszar.

17 września 2017 08:14
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: 2107 | Tagi: #pożar#straż#osp#psp#,
Zobacz inne informacje z kraju
Brak podobnych newsów