OSP Rąblów  Ochotnicza Straż Pożarna Rąblów

Pożar warsztatu samochodowego

14.03.2019 r. o godzinie 18:13 zastęp OSP Rąblów został zadysponowany do pożaru warsztatu samochodowego w Wąwolnicy.

W pożarze uległy zniszczeniu min. samochód osobowy Mercedes, część sprzętu do wulkanizacji opon i drewniana dobudówka budynku stanowiąca połowę warsztatu. W pierwszej kolejności nasze działania polegały na zabezpieczeniu sąsiednich budynków przed rozprzestrzenieniem się ognia co było szczególnie groźne ze względu na zwartą zabudowę okolicznych obiektów. Dzięki szybkiej interwencji przybyłych strażaków udało się zatrzymać a następnie zdusić pożar.

Kolejnym etapem akcji było wydobycie wraku wspomnianego samochodu z budynku za pomocą naszej wyciągarki samochodowej.

Podczas akcji gaśniczej niezbędne było wyłączenie prądu w okolicy, aby móc bezpiecznie dostać się do budynku. Na skutek przerwy w dostawie energii elektrycznej w jednym z sąsiednich domów przestał działać nadmuch pieca co najprawdopodobniej spowodowało pożar sadzy w kominie tego budynku. Dzięki sprawnej interwencji miejscowych ratowników został on błyskawicznie zduszony w czym udział mieli również strażacy i sprzęt OSP Rąblów.

W trwającej do późnych godzin wieczornych akcji wzięły udział: JRG Puławy, OSP KSRG Nałęczów, OSP KSRG Wąwolnica, OSP Łopatki, OSP Rąblów, Pogotowie Energetyczne i Policja.

Był to czwarty wyjazd bojowy naszej jednostki w tym roku po dwóch pożarach traw i usunięciu zawalonego drzewa z drogi

16 marca 2019 01:40
Udostępnij na Facebooku