OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Przemytnicy podpalili auto z kontrabandą. Pożar ugasili strażacy z OSP.

Przemytnicy na widok patrolu Straży Granicznej podpalili auto, którym przewozili papierosy bez akcyzy i próbowali uciec. Szybko zostali zatrzymani, a pożar ugasili strażacy z pobliskiej jednostki OSP.

26 maja tego roku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, pełniący służbę w ochronie granicy państwa, po raz kolejny udaremnili próbę przemytu papierosów z terenu Ukrainy do Polski. Tym razem funkcjonariusze zetknęli się z niespotykaną determinacją przemytników, którzy po polskiej stronie granicy, przygotowywali do wywiezienia w głąb kraju przemyconą już kontrabandę.

- Na widok zbliżającego się patrolu Straży Granicznej, podjęli próbę ucieczki z miejsca, w którym dokonano przemytu. Po krótkim pościgu, w pobliżu miejscowości Świerże w pow. chełmskim, funkcjonariusze odnaleźli samochód wypełniony nielegalnymi papierosami. Przemytnicy podpalili jednak swoje auto i próbowali uciekać dalej już pieszo. Płonący samochód został ugaszony przez wezwany na miejsce zastęp OSP - informuje Straż Graniczna.

Funkcjonariusze tej formacji zabezpieczyli papierosy, które nie zdążyły się jeszcze spalić o szacunkowej wartości ponad 42 tys. zł.

Do sprawy, na miejscu zatrzymano dwóch obywatel Polski, mieszkańców regionu. Zatrzymani odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.

(Fot. NOSG)

1 czerwca 2020 16:51
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar samochodu, straż graniczna, podpalenie,