OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Samochód osobowy na łuku drogi zderzył się z ciężarówką. Dwie osoby ranne.

Po zderzeniu osobowy volkswagen zatrzymał się na terenie zielonym. W trakcie udzielania pomocy kierowcy volkswagena do ratowników zgłosił się również kierowca ciężarówki, który dopiero po pewnym czasie zaczął odczuwać dolegliwości. Na miejsce wezwano drugą karetkę pogotowia. Do wypadku doszło dziś około godziny 10:15 w Lipnicy Wielkiej pod Nowym Sączem.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 1 w Nowym Sączu, OSP Lipnica Wielka oraz OSP Korzenna.

- Pojazdami podróżowali sami kierujący. Samochód MAN znajdował się na jezdni, natomiast VW Polo znajdowało się poza drogą poniżej jej poziomu. Obydwaj kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów straży. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy samochodu osobowego - informują strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

W trakcie działań do strażaków zgłosił się kierowca pojazdu ciężarowego, który początkowo nie zgłaszał żadnych dolegliwości, ale po pewnym czasie zaczął odczuwać skutki wypadku. Na miejsce wezwano drugą karetkę pogotowia.

Po zakończeniu prac dochodzeniowych przystąpiono do usunięcia z jezdni pozostałości po kolizji oraz płynów eksploatacyjnych.

(Fot. KM PSP Nowy Sącz)

9 października 2019 16:24
Udostępnij na Facebooku