OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Śmigłowiec LPR lądował na S3. Część kierowców jechała dalej.

Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego to już w Polsce stały element systemu ratownictwa medycznego i coraz częstszy widok. Czasami bywa tak, że śmigłowce muszą lądować w nietypowych miejscach. Tak było i tym razem.  
  
Ratownik24 został zadysponowany do wypadku, do jakiego w w sobotę po 17.00 doszło na drodze S3. Tak się złożyło, że śmigłowiec z ratownikami był jako pierwszy na miejscu zdarzenia i nie było możliwości, jak w wielu podobnych przypadkach, zabezpieczenia lądowiska przez strażaków. 
  
Mimo, że pilot wykonywał manewr naprawdę powoli i nie było możliwości go nie zobaczyć, to część z kierowców postanowiła w tym czasie jechać drogą dalej, zaledwie kilka metrów od lądującego śmigłowca.  
 
- Tak jak warto robić korytarz życia dla naziemnych służb ratunkowych tak samo warto zatrzymać jeśli nad nami ląduje śmigłowiec bo skoro ląduje to znaczy że ktoś czeka na pomoc. A skąd pewność że jutro to Ty nie będziesz na nią czekał? Brawa dla pilota i dla świadków zdarzenia którzy starali się dać znać kierowcom że trzeba się zatrzymać. - czytamy na profilu FB Śmigła w Akcji.

(Źródło: Śmigła w Akcji)

21 września 2019 18:43
Udostępnij na Facebooku