OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Strażak-bohater opowiada o dramatycznej akcji podczas pożaru mieszkania!

Pożar w Słupcy w Wielkopolsce mógł skończyć się dużo gorzej, gdyby nie bohaterski strażak. O sprawie informowaliśmy już wczoraj, pokazując nagranie wideo z akcji.    
   
Przypomnijmy, ogień w budynku pojawił się rano. Na miejsce natychmiast przyjechały służby. Akcja nie polegała jedynie na opanowaniu płomieni. Na balkonie na czwartym piętrze utknęła 77-letnia kobieta. Jeden z ratowników ruszył jej na pomoc - podał jej maskę powietrzną i sprowadził wraz z innymi strażakami, wysięgnikiem na ziemię. 77-latka trafiła do szpitala.   
   
- Pomieszczenie było całkowicie zadymione. Instynktownie z kolegą weszliśmy do pomieszczenia z nawodnioną linią. Zauważyliśmy dostęp do tej pani przez okno. Nie wahając się ani chwili podeszliśmy pod okno. Nie patrząc na żadne zagrożenie skoczyłem do pani, podałem jej tlen. Była bardzo przerażona - opisuje akcje ratunkową strażak Tomasz Rogodziński.      
 
- Wykluczyliśmy zatrucie tlenkiem węgla. Stwierdziliśmy małe niedotlenienie. Stan pacjentki jest stabilny -informuje dr Piotr Kazimierski ze szpitala w Słupcy.  

 

  
(Źródło: TVN24/x-news)

28 marca 2017 15:51
Udostępnij na Facebooku