OSP Turznica Ochotnicza Straż Pożarna Turznica

Tragiczny pożar budynku wielorodzinnego w Samborowie (Zabłocie)

Wczoraj 11.02.2019 o godzinie 22.21 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku wilorodzinnego w Samborowie (Zabłocie) . Po dotarciu na miejsce , od razu przystąpilismy do ewakuacji osób,które znajdowały się wewnątrz budynku objętego ogniem. 

Trzy osoby mieszkające na pietrze budynku zostały ewakuowane przez okno przy użyciu drabiny. Budynek, w którym mieszkało osiem rodzin miał jedną klatkę schodową. Ta niestety była drewniana dlatego ogień szybko się rozprzestrzeniał i mieszkańcy nie mieli jak uciec.

Spośród ewakuowanych, jedna osoba wymagała pomocy medycznej i z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla została przewieziona do szpitala. Ratownikom udało się również wydobyć z mieszkania na parterze 50 -letnią kobietę, której niestety, nie udało się już uratować. Kobieta zmarła.

 

42 strażaków gasiło płonący dom, łącznie 9 zastępów, w tym 4 zastępy JRG Ostróda oraz ochotnicy z OSP Reszki, Samborowo, Ornowo, Smykówko i Turznica.

 

Pożar miał swój początek w mieszkaniu na parterze, te doszczętnie spłonęło. Ogień nie dotarł do mieszkań na piętrze, ale zostały zalane podczas akcji gaśniczej. 

 

 

Foto: Grzegorz Różański, PSP Ostróda text ostróda.news.pl

12 lutego 2019 15:41
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Osp turznica, pożar samborowo, Turznica OSP,