OSP  GRAJEWO Ochotnicza Straż Pożarna GRAJEWO

Tragiczny pożar mieszkania w Grajewie

10 maja 2021 roku o godzinie 05:53 do grajewskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym na jednym z osiedli w Grajewie. Jak się później okazało było to tragiczne w skutkach zdarzenie, w wyniku którego kobieta poniosła śmierć.

W chwili przyjazdu na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej przy otwartymokniemieszkania znajdującego się na parterze budynku, z którego wydobywał się gęsty dym stał mężczyzna wołający o pomoc. Ten sam mężczyzna poinformował strażaków, że w pokoju, w którym wybuchł pożar przebywa druga osoba, ale ze względu na gęsty dym utrudniający oddychanie i widoczność nie jest w stanie do niej dotrzeć.

Rota pierwsza w pełnym zabezpieczeniu w sprzęt i środki ochrony indywidualnej weszła do mieszkania, z którego ewakuowała mężczyznę i przekazała obecnemu na miejscu zespołowi ratownictwa medycznego.W trakcie działań gaśniczych w jednym z pomieszczeń odnaleziono zwęglone ciało ludzkie.Druga rota w tym czasie prowadziła oddymianie klatki schodowej oraz dokonała pomiaru stężeń substancji niebezpiecznych we wszystkich mieszkaniach w pionie. Na szczęście pozostali lokatorzy nie odnieśli żadnych obrażeń i nie było konieczności ich hospitalizacji.

Działania 10 strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie i 4 druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie trwały ponad 2 godziny.

 

Opracowanie: strona internetowa KP PSP w Grajewie
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grajewie

14 maja 2021 10:31
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar, Tragiczny,