OSP Morzewo Ochotnicza Straż Pożarna Morzewo

Uroczystość 100–lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Morzewie [ZDJ/FILM]

Uroczystość 100–lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Morzewie

 

12 września 2020 r. odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Morzewie oraz wręczenia nowego sztandaru dla Naszej jednostki. Była to szczególna i niepowtarzalna okazja, by podsumować 100 lat pracy i zaangażowania w troskę o bezpieczeństwo mieszkańców. Uroczystość poprzedziła msza święta w miejscowym kościele pw. Przemienienia Pańskiego w czasie której nastąpiło poświęcenie sztandaru.


Uroczysty apel na placu przed remizą rozpoczął się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości dh Arkadiusza Gawrona Członkowi Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej dh Krzysztofowi Fojtowi, który dokonał przeglądu i powitania pododdziałów. Przekazanie sztandaru zostało poprzedzone wbiciem pamiątkowych gwoździ w drzewce sztandaru oraz wpisami do księgi pamiątkowej fundatorów oraz darczyńców. Wręczenia sztandaru jednostce dokonał przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Sztandaru Pan Zenon Kin. Sztandar otrzymał prezes jednostki dh Ryszard Golla, przekazując go pocztowi sztandarowemu Ochotniczej Straży Pożarnej w Morzewie. Ufundowanie sztandaru oraz jego uroczyste wręczenie odbyło się dzięki zaangażowaniu i wsparciu samorządu, firm, instytucji oraz mieszkańców.


Druhowie OSP przyjęli słowa podziękowania i uznania za codzienną pracę i zaangażowanie nie tylko w poprawę bezpieczeństwa, ale również w życie lokalnej społeczności od mieszkańców, sympatyków i przedstawicieli władz samorządowych.


Podczas trwania uroczystości miało miejsce również wręczenie medali i odznaczeń.

Ochotnicza Straż Pożarna w Morzewie została odznaczona Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, którym odznaczono nowy sztandar.

Wręczono Srebrne oraz Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Medal „SEMPER VIGILANT" - wiecznie czuwający.


Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta z Centrum Kultury w Kaczorach.

 


zdj.: 7dni.pila.pl

19 września 2020 15:30
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: OSP Morzewo, 2020, 100-lecie,