OSP Ochotnicza Straż Pożarna

"Wasserball 2020" w Przechodzie odwołany. Turniej piłki prądowej dopiero za rok.

O tej trudnej decyzji poinformowali organizatorzy - strażacy z OSP Przechód. W lipcu miał się odbyć 20. Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej "Wasserball". W trosce o zdrowie uczestników i kibiców impreza odbędzie się dopiero za rok.

Od lat w lipcu wioska Przechód na Opolszczyźnie stawała się na jeden weekend areną zmagań strażaków nie tylko z Polski w wyjątkowej, strażackiej dyscyplinie - piłce prądowej. W tym roku planowana była jubileuszowa - 20. impreza. O trudnej decyzji poinformowali strażacy z OSP Przechód - organizatorzy corocznego turnieju. Poniżej ich oświadczenie.

W trosce o zdrowie uczestników oraz kibiców Ochotnicza Straż Pożarna w Przechodzie podjęła decyzję o ODWOŁANIU 20 MTTP "Wasserball" Przechód. Decyzję tę podjęliśmy, gdyż przede wszystkim jesteśmy strażakami i nie do pomyślenia jest dla nas sytucja, gdzie w obliczu pandemii koronawirusa moglibyśmy narazić kogoś na ryzyko, kierujemy się w końcu dewizą "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". Jednocześnie informujemy, iż 20 edycja "Wasserballa" odbędzie się w ostatni weekend lipca 2021. Bądźcie zdrowi.

Tym, którzy nie mogą się już doczekać strażackiej rywalizacji, przypominamy co działo się w ubiegłym roku w Przechodzie: Międzynarodowy turniej "piłki prądowej" w Przechodzie. Zobacz galerię zdjęć! 

(Fot. archiwum OSP.PL)

11 maja 2020 10:48
Udostępnij na Facebooku