OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Wypadek wozu strażackiego OSP Pęczniew. Pięciu rannych, dowódca zabrany przez śmigłowiec LPR.

Do groźnego wypadku drogowego z udziałem wozu strażackiego, jadącego do pożaru lasu w rejonie zalewu Jeziorsko, doszło w sobotę w Pęczniewie w województwie łódzkim. Jak wynika z ustaleń policji, samochód gaśniczy wypadł z drogi na łuku. W wyniku zdarzenia drogowego poważnie ucierpiał dowódca wozu, który w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi.  
 
Jak informuje TVP, o godzinie 15:36 do strażaków w Poddębicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ratunkowego OSP Pęczniew, który udawał się alarmowo do pożaru lasu. Pojazd wypadł na łuku z drogi, a następnie uderzył w drzewo.     
 
- Wozem jechało pięciu strażaków, najbardziej ucierpiał dowódca samochodu siedzący z przodu po prawej stronie – poinformował TVP st. kpt. Jędrzej Pawlak, oficer prasowy PSP w Łodzi. - Czterech pozostałych strażaków zostało lekko rannych. Wszyscy są hospitalizowani.   
   
Dowódca wozu został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala im. Kopernika w Łodzi. Jego czterej koledzy ze służby trafili do szpitali w Sieradzu i Poddębicach.


Źródło: TVP Info
Foto: KP PSP Poddębice
Wideo: TVN24/x-news

5 maja 2018 23:36
Udostępnij na Facebooku