OSP Jawornik Ochotnicza Straż Pożarna Jawornik

Zabezpieczenie I i V Etapu 76. Tour de Pologne

W dniach 3 i 7 sierpnia przez Gminę Myślenice przejeżdżał wyścig kolarski - 76. Tour de Pologne. Strażacy z jednostek OSP w naszej gminie byli rozdysponowani do zabezpieczenia na konkretnych odcinkach trasy wyścigu. Nasi druhowie w obu terminach zabezpieczali teren swojej miejscowości, a mianowicie odcinek od skrzyżowania drogi krajowej nr 7 "Zakopianka" z drogą wojewódzką nr 955 "Sułkowicka" przez całą długość drogi wojewódzkiej nr 955, aż do granicy z miejscowością Rudnik.

Każde skrzyżowanie, jak i bardziej uczęszczany wyjazd na odcinku, który był pod naszą opieką były zabezpieczane przynajmniej przez jednego druha, zaopatrzonego, oprócz umundurowania, w specjalną kamizelkę do kierowania ruchem. Ponadto, kierowca wraz z samochodem technicznym Ford Transit był gotowy do ewentualnego udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy za pomocą zestawu medycznego PSP-R1 i półautomatycznego defibrylatora zewnętrznego.

Dzięki dobrej organizacji druhów OSP i funkcjonariuszy Policji, wyścig w naszej gminie odbył się bezpiecznie, a gdy pomoc była potrzebna, została natychmiast udzielona.

 

dh Piotr Norek

8 sierpnia 2019 10:26
Udostępnij na Facebooku