OSP Pietrzwałd Ochotnicza Straż Pożarna Pietrzwałd

Zawody Sportowo-Pożarnicze 04.06.2017

4 czerwca 2017 r. W Starych Jabłonkach odbyły się, zawody sportowo-pożarnicze na szczeblu gminnym. Niezwykle udane dla naszej jednostki.

Zawody rozpoczęły się od zbiórki i przemówień wójta gminy Ostróda pana Bogusława Fijasa oraz sędziów z bryg. Piotrem Wlazłowskim na czele. Następnie wylosowano kolejność startową i zaczęła się sztafeta kobiet.

Sztafetę kobiet zakończyliśmy ze stratą 6s do lidera, jednak takie różnice można było nadrobić w ćwiczeniu bojowym. Następni wystartowali panowie którzy przebiegli sztafetę bez punktów karnych ale ze stratą paru sekund do czołówki. A więc wszystko miało rozstrzygnąć się w ćwiczeniu bojowym. Emocje rosły z każdą sekundą.

Nasze dziewczyny ruszyły jako pierwsze do ćwiczenia bojowego i.... Niesamowite ! Dokonały tego po raz kolejny, znakomity czas i ZERO punktów karnych. Dziewczyny zawiesiły poprzeczkę bardzo wysoko, i z każdą kolejną drużyną wiadomo było ze zbliżamy się do pierwszego miejsca.

Dużo do udowodnienia mieli także panowie, po nieudanym starcie w tamtym roku, nie zabrakło mobilizacji i do ćwiczenia bojowego podeszli w pełni skupieni. Ekipa męska startowała jako druga w kolejności. Po starcie do składania węży ssawnych zabrał się nasz kultowy duet bracia Mariusz i Arek Rama, i jak zwykle nie zawiedli, po ekspresowym złączeniu linii biegli już na miejsce II roty, cala linia rozwinięta niezwykle sprawnie. Motopompa zagrała, i już panowie zbijali pachołki prądem wodnym. Po zakończonym ćwiczeniu spiker zawodów ogłaszał że wynik ten będzie ciężki do pobicia... I nie mylił się ! Z każdą kolejna drużyną (a było ich aż 12!) podobnie jak u pań, panowie pieli się w klasyfikacji w górę.

Ponownie drużyny stanęły w zbiórce przed komisja sędziowską. I nastąpiło to na co wszyscy czekali, ogłoszono klasyfikacje końcową.

 

GRUPA C (Kobiety)

I miejsce OSP PIETRZWAŁD z łącznym wynikiem 138,7s
II miejsce OSP SMYKÓWKO z łącznym wynikiem 143,6s
III miejsce OSP BRZYDOWO z łącznym wynikiem 153,8s
IV miejsce OSP SAMBOROWO z łącznym wynikiem 168,3s

GRUPA A (Mężczyźni)

I miejsce OSP BRZYDOWO z łącznym wynikiem 109,5s
II miejsce OSP PIETRZWAŁD z łącznym wynikiem 115,6s
III miejsce OSP ORNOWO z łącznym wynikiem 117,9s
IV miejsce OSP SMYKÓWKO z łącznym wynikiem 118,1s
V miejsce OSP IDZBARK z łącznym wynikiem 119,8s
VI miejsce OSP RESZKI z łącznym wynikiem 130,6s
VII miejsce OSP NAPROM z łącznym wynikiem 132,7s
VIII miejsce OSP TURZNICA z łącznym wynikiem 134,5s
IX miejsce OSP STARE JABŁONKI z łącznym wynikiem 140,3s
X miejsce OSP SAMBOROWO z łącznym wynikiem 144,4s
XI miejsce OSP GLAZNOTY z łącznym wynikiem 149,7s
XII miejsce OSP DURĄG z łącznym wynikiem 150,7s

8 czerwca 2017 10:28
Udostępnij na Facebooku