OSP Stara Kamionka Ochotnicza Straż Pożarna Stara Kamionka

7/2018 Tragiczny pożar w Jacowlanach

15 lutego 2018 roku w miejscowości Jacowlany doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu jednorodzinnego.

O godzinie 15.04 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sokółce otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Jacowlany, gm. Sidra. Na miejsce zdarzenia natychmiast wyruszyła miejscowa jednostka OSP, jednocześnie zadysponowano dwa zastępy ratowniczo – gaśnicze z JRG Sokółka, trzy zastępy z jednostek OSP Sidra i Stara Kamionka oraz samochód rozpoznawczo – ratowniczy z Zastępcą Dowódcy JRG Sokółka.

W chwili przybycia pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia paliła się całkowicie więźba dachowa drewnianego budynku mieszkalnego z murowaną dobudówką, płomieniami objęte było również wewnętrze obiektu – ogień wydobywał się przez część okien. Od osób postronnych uzyskano informację, że w środku może znajdować się właściciel.

Po podaniu trzech prądów wody w natarciu i stłumieniu płomieni wprowadzono rotę poszukiwawczą do wnętrza obiektu. W trakcie przeszukania ratownicy odnaleźli w pomieszczeniu kuchni zwęglone ciało – obecny na miejscu zdarzenia lekarz ZRM stwierdził zgon mężczyzny w wieku około 40 lat.

Podczas dalszych działań prowadzono dogaszanie oraz prace rozbiórkowe nadpalonej konstrukcji budynku.

SIS 

-JRG Sokółkax3 (GBA,GCBA,SRr)

-OSP Stara Kamionka (GBA)

-OSP Jacowlany (GBM)

-OSP Sidra (GBA)

Źródło: www.sokolka.stra.bialystok.pl

Film : www.sokolka.tv

16 lutego 2018 14:27
Udostępnij na Facebooku