OSP Ochotnicza Straż Pożarna

9 osób zginęło w zderzeniu busa z autokarem. Koszmarny wypadek pod Gliwicami.

Policjanci z Gliwic wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem na drodze krajowej nr 88 w pobliżu węzła Kleszczów. W wyniku zderzenia busa z autokarem zginęło wszystkie 9 osób podróżujących busem, rannych zostało 7 osób jadących autokarem. Na miejscu zdarzenia przez całą noc pracowali policjanci, którzy zabezpieczali ślady i prowadzili oględziny.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 22.30 przed zjazdem na autostradę A4. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że bus jadący od Gliwic w stronę Wrocławia, przewrócił się na jezdnię i sunąc po niej znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy w dach renaulta traffic wjechał autokar. Siła uderzenia była tak duża, że bus został całkowicie zmiażdżony. Niestety, zginęło wszystkie 9 osób, które podróżowały busem. Rannych zostało również 6 pasażerów autokaru i kierowca, który został przetransportowany do szpitala śmigłowcem.

Droga w tym miejscu była nieprzejezdna, mundurowi pracowali tam całą noc. Prowadzone były oględziny oraz zabezpieczano ślady, które pomogą wyjaśnić dlaczego bus przewrócił się na jezdnię i ustalić dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

(Fot. Policja Śląska, Śląski Urząd Wojewódzki)

23 sierpnia 2020 09:17
Udostępnij na Facebooku