OSP Dziwiszów Ochotnicza Straż Pożarna Dziwiszów

ALARM! 4/2019

Dnia 23.03.2019 o godzinie 12:11, Stanowisko Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze zadysponowało naszą jednostkę do pożaru ściółki leśnej na wzgórzu Okole.

W sile dwóch zastępów (358[D]23 oraz 358[D]24) udaliśmy się na miejsce wezwania. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się , że pożarem objęte jest ok 1 hektara poszycia leśnego oraz traw w trudno dostępnym miejscu. Pożar rozprzestrzeniał się, a uwarunkowania terenowe oraz brak zaopatrzenia wodnego wymagały użycia większej ilości sił i środków.

Nasze działania polegały na ugaszeniu pożaru oraz dowożeniu wody na miejsce pożaru. Działania trwały kilka godziny i wymagały użycia samolotów gaśniczych, które dokonały dwóch zrzutów wody. Sprawne działania zastępów z dwóch powiatów pozwoliły na opanowanie pożaru i ograniczenie jego rozmiarów. W działaniach brały następujące jednostki: JRG Złotoryja (2 zastępy), JRG Jelenia Góra, OSP Sokołowiec (2 zastępy), OSP Świerzawa (2 zastępy) OSP Lubiechowa, OSP Rząśnik, OSP Prusice, OSP Czernica, OSP Dziwiszów (2 zastępy).

Do remizy wróciliśmy około godziny 15:00.

Za zdjęcia dziękujemy portalowi Złotoryja 112.

29 marca 2019 00:34
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: las, pożar, dziwiszów, OSP, okole,