OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Blisko 100 wozów strażackich zjechało do Poznania. Za nami IV Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów.

Kilka tysięcy odwiedzających, blisko 100 wozów strażackich, konkursy i pokazy - tak w skrócie można przedstawić tegoroczny Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów. Organizatorzy zapowiadają już kolejną edycję imprezy.

Zlot odbył się 21 sierpnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas imprezy zorganizowano m. in. pokazy Dziecięcych Drużyn Pożarniczych z Dębinki oraz OSP Cielcza, był też pokaz psów ratowniczych GRS Poznań, a także prezentacja możliwości Cobra Cold Cut Systems. Druhowie z OSP Mosina zorganizowali pokaz ratownicwa technicznego, a strażacy z OSP Kamionki pokazywali jak nie gasić pożaru, gdy w kuchni zapali się olej.

- Nagrodę dla najstarszego samochodu zlotu otrzymał Magirus z 1923 roku, należący do OSP Kępno. Najdalsza jednostka przebyła aż 490 km, by dotrzeć na zlot - to druhowie z OSP Jakubowice Konińskie. Z kolei największym zbiornikiem wodnym okazała się cysterna z OJRG Bolków - mówi Krzysztof Smugała z Fundacji Strażacy Wielkopolska.

Nagroda za najładniejszy samochód zlotu trafiła do firmy MB Poznań Mercedes Benz Poznań za wóz gaśniczy Mercedes z 1966 roku. Przyznano także nagrodę za najliczniejszą delegację - druhowie z OJRG Bolków przyjechali na zlot aż 7 samochodami. W konkurencji prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej pierwsze miejsce zdobyli strażacy z OSP Boguszyn, z kolei nagrodę za największą ilość plastikowych nakrętek, zebranych na cel charytywny zdobyli strażacy z OSP Miłosław.

Organizatorem zlotu była Fundacja Strażacy Wielkopolska oraz Grupa MTP. Kolejna, piąta edycja zlotu jest planowana na 20 sierpnia 2022 roku.

(Fot. Strażak za obiektywem, Pegowiec ATV)

26 sierpnia 2021 11:57
Udostępnij na Facebooku