OSP Ochotnicza Straż Pożarna

BMW roztrzaskało się na drzewie. Interweniowały 2 śmigłowce LPR.

Strażacy uwolnili z wraku auta dwóch mężczyzn, którzy w ciężkim stanie zostali przetransportowani do szpitali. Na miejsce wypadku wezwano 2 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - z Bydgoszczy oraz Poznania. Do wypadku doszło w poniedziałek około 17:30 w miejscowości Sukowy pod Inowrocławiem.

Z nieustalonych przyczyn samochód zjechał z drogi i bokiem uderzył w przydrożne drzewo.

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia i szybkim rozpoznaniu ustalono, iż samochodem podróżowały dwie osoby i są uwięzione w aucie. Niezwłocznie przystąpiliśmy do uwalniania osób z pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych. Po uwolnieniu z pojazdu, dwóch mężczyzn przekazaliśmy przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego. Ratownicy stwierdzili, że konieczne będzie wezwanie na miejsce zdarzenia dwóch śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Bydgoszczy oraz z Poznania - relacjonują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszwicy.

Obaj poszkodowani mężczyźni w ciężkim stanie zostali przetransportowani śmigłowcami LPR do szpitali.

Działania strażaków trwały blisko 4 godziny. W akcji brały udział: OSP Kruszwica, 3 zastępy z JRG 1 w Inowrocławiu, 2 śmigłowce LPR - Ratownik2 i Ratownik9, zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz technik kryminalistyki.

(Fot. OSP w Kruszwicy)

13 sierpnia 2019 15:32
Udostępnij na Facebooku