OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Dobrojewo-Wierzchocin – wypadek drogowy, dwie osoby poszkodowane

W poniedziałek, 19 października o godz. 7.38 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz osobach poszkodowanych w tym jednej osobie uwiezionej wewnątrz pojazdu na skrzyżowaniu Dobrojewo-Wierzchocin.
Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Amica, jeden zastęp OSP Ostroróg, jeden zastęp OSP Wronki, Policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody, które zderzyły się ze sobą. Jedna osoba znajdowała się w pojeździe, natomiast pozostałe osoby znajdowały się w pobliżu. Jeden samochód znajdował się na boku w rowie, natomiast drugi znajdował się na poboczu drogi.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu osoby z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi po wypadku.
Dwie osoby poszkodowane po przebadaniu prze ratowników ZRM zostały przewiezione do szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępy (28 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

21 października 2020 23:04
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: ospamica, wypadekdobrojewowierzchocin,