OSP GLINOJECK Ochotnicza Straż Pożarna GLINOJECK

Dwa pożary w jednym lesie - Juliszewo

Dnia 15.05.2018 r. o godzinie 22:15 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w miejscowości Juliszewo gm. Glinojeck. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy pożar ściółki leśnej oraz drzew na powierzchni około 6-8 m2. Natychmiastowo przystąpiliśmy do gaszenia. Po dojeździe na miejsce ciężkiego zastępu z JRG Ciechanów i rozpoznaniu sytuacji przez KDR, dyspozytor poinformował nas o kolejnym pożarze również w lesie w miejscowości Juliszewo, oddalonym od pierwszego zdarzenia o około 2 km.

Do akcji przedysponowany został ciężki zastęp z JRG wówczas, gdy nasz zastęp dogaszał pierwsze pogorzelisko. Na miejscu drugiego zdarzenia KDR zastał patrol prewencji z posterunku w Glinojecku oraz tlącą się ściółkę w odległości około 80 m w głębi lasu od drogi na odcinku Juliszewo-Krusz.

Po zakończeniu akcji dołączyliśmy wraz z zadysponowanym zastępem z OSP Szyjki do ciechanowskiego zastępu działającego przy drugim zdarzeniu. Po rozwinięciu linii gaśniczej ugasiliśmy pogorzelisko. Natychmiastowo na miejscu zdarzenia pojawił się leśniczy z nadleśnictwa Sójki. Po przekazaniu terenu wszystkie zastępy zakończyły działania. 

Po ponad dwóch godzinach akcji zameldowaliśmy się w bazie.

 

Siły i Środki:

JRG Ciechanów

OSP KSRG Glinojeck

OSP Szyjki

Policja

Leśniczy 

16 maja 2018 09:57
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar, LASU,