OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Eksplozja gazu i pożar. Wybuch naruszył konstrukcję budynku.

40 strażaków uczestniczyło w akcji ratowniczej po wybuchu gazu w Lipce w Wielkopolsce. W wyniku eksplozji butli z gazem doszło do pożaru. Na szczęście mieszkańcy sami opuścili budynek i nikomu nic się nie stało. Zgłoszenie wpłynęło do strażaków w poniedziałek po godzinie 20.

- Po dojeździe i rozpoznaniu potwierdzono, że w wyniku ulatniania się gazu propan-butan z butli 11kg. W obiekcie doszło do eksplozji i w konsekwencji do pożaru. Mieszkańcy ewakuowali się samodzielnie przed dojazdem służb ratowniczych nie odnosząc obrażeń - informuje kpt. Krzysztof Olczak z Komendy Powiatowej PSP w Złotowie.

Strażacy ugasili pożar i wynieśli z budynku butle z gazem propan-butan, po czym zostały schłodzone. W wyniku eksplozji uszkodzeniu uległa konstrukcja budowlana obiektu – czynności dochodzeniowe prowadzi Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wspólnie z Policją i biegłym z zakresu pożarnictwa.

W trwających blisko trzy godziny działaniach ratowniczych zaangażowanych było 40 strażaków z KP PSP Złotów, a także członkowie OSP Lipka, OSP Batorowo, OSP Zakrzewo, OSP Głomsk przy wsparciu Policji, służb Pogotowia Energetycznego, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz władz samorządowych gminy Lipka.

Fot. KP PSP Złotów

30 kwietnia 2019 14:43
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: wybuch gazu, Pożar domu, akcja gaśnicza,