OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Firefighter Combat Challenge Opole 2017 - GALERIA. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Na opolskim rynku w dniach 6-7 maja 2017 roku odbywaj się po raz pierwszy, zawody Firefighter Combat Challenge. Zdobywająca coraz większą popularność na całym świecie dyscyplina zagościła już na dobre także w Polsce. W stolicy polskiej piosenki do rywalizacji stanęło blisko 200 zawodników z Polski i niemal całej Europy.   
   
Zawody polegają na tym, aby jak najszybciej bez popełnionych błędów pokonać specjalnie przygotowany tor. Najpierw zawodnik wbiega na trzecie piętro wieży, z ważącym 20 kilogramów pakunkiem. Podobny ciężar musi wciągnąć z góry na linie. Potem, nie omijając żadnego stopnia należy zbiec na dół. Tam zawodnika czeka m.in. przesunięcie uderzeniami młota, metalowego ładunku, slalom czy rozciągnięcie węża z wodą i trafienie nią w tarczę. Na koniec pozostaje ewakuacja na dystansie 30 metrów manekina ważącego 80 kilogramów.    
 
- Dla nas to także trening, bo przygotowujemy się do zawodu strażaka. To bardzo ciężka dyscyplina. Sam wystartowałem nie dla nagród, ale żeby się sprawdzić - powiedział w rozmowie z portalem 24opole.pl, Dawid Kala z JRG 1 Opole, jeden z uczestników zawodów.  

  
Ponad 250 zdjęć można zobaczyć w pełnej galerii-> Firefighter Combat Challenge - OPOLE 2017 - Kliknij!

7 maja 2017 02:57
Udostępnij na Facebooku