OSP Ochotnicza Straż Pożarna

"Gazociąg Nysa 2018". Wspólne ćwiczenia ochotników i strażaków PSP

9 października na terenie stacji redukcyjno – pomiarowej gazu w Skoroszycach Komenda Wojewódzka PSP w Opolu przy współpracy z firmą Gaz – System S.A. zorganizowała niezapowiedziane ćwiczenia pk. „Gazociąg Nysa 2018". W ćwiczeniach brało udział 5 zastępów OSP oraz 2 z PSP.

- Ćwiczenia miały na celu m.in. doskonalenie umiejętności w zakresie gaszenia pożarów na terenie stacji redukcyjno – pomiarowej gazu, zapoznanie się z lokalizacją i specyfiką infrastruktury przesyłowej gazu, a także rozpoznanie i sprawdzenie dróg dojazdu do obiektów technicznych zlokalizowanych na infrastrukturze przesyłowej gazu. Strażacy zapoznali się też z technologią transportu paliwa gazociągami i przygotowywali się do działań, prowadzonych w przypadku uszkodzenia linii przesyłowej oraz zapalenia się gazu - tłumaczy st. kpt. Łukasz Olejnik, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

W ćwiczeniach udział brały zastępy: JRG Nysa, JRG Grodków, OSP Skoroszyce, OSP Stary Grodków, OSP Chróścina, OSP Rusocin, OSP Niwnica. 

(Fot. KWP PSP Opole)

 

10 października 2018 14:43
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: gazociąg, ćwiczenia,