Wyświetlenia: 242 | Tagi: 10, brzeg.pierwsza, pomoc, czeska, OSP, przedszkole, wies,
OSP Czeska Wieś Ochotnicza Straż Pożarna Czeska Wieś

Kolejna Edycja programu „Bezpieczne Wakacje 2017"

Kolejna Edycja programu „Bezpieczne Wakacje 2017"

Punktualnie o godzinie 10:00 na placu zabaw w Publicznym Przedszkolu nr 10 w Brzegu druh Grzegorz Szewczyk z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeskiej Wsi przeprowadził dla przedszkolaków pokaz z udzielania pierwszej pomocy.

Omówił z dziećmi, jak reagować, gdy będą świadkami różnego rodzaju wypadków, oraz co zrobić w sytuacji zagrożenia życia innych osób.

Szczególnie istotne była rozmowa z maluchami na temat powiadamiania służb ratunkowych. Dzieci dowiedziały się pod jakie numery należy dzwonić. Druh Grzegorz zastrzegł młodym słuchaczom, że dzwoniąc pod nr ratunkowe np.  999, 997, 998 czy 112 możemy uratować komuś życie, tym samym nie należy dzwonić dla zabawy czy żartów.

Podopieczni przedszkola zostali zapoznani z zasadami udzielania pierwszej pomocy – na profesjonalnym fantomie ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową. Dodatkowo poznali sprzęt ratowniczy i sposób jego działania.

Ciekawa forma zajęć wzbudziła zainteresowanie i entuzjazm „młodych ratowników". Na koniec wszyscy wspólnie wykonali prace plastyczne przedstawiające wozy strażackie. W podziękowaniu druh Grzegorz otrzymał upominek własnoręcznie wykonany przez milusińskich.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Grzegorz Szewczyk

17 maja 2017 23:26