OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Kolizja drogowa na obwodnicy Wronek

W sobotę, 22 października o godz. 13.48 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Stróżki gm. Wronki.

Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Amica, OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu pod opieką ratowników ZRM.
Samochód marki Opel znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast drugi pojazd marki Opel znajdował się na skrzyżowaniu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostały na miejscu zdarzenia – nie wymagały hospitalizacji.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Źródło: KP PSP Szamotuły
Zdjęcia: KP PSP Szamotuły, OSP Wronki

4 lutego 2023 21:34
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Kolizja, ospwronki, ospamica, stróżki, jrgszamotuły,