OSP Słubice Ochotnicza Straż Pożarna Słubice

Krajobraz po burzy

Gwałtowne burze przetoczyły się w dniu wczorajszym przez Polskę. Burze z gradem i intensywnymi opadami deszczu nie ominęły również terenu gminy Słubice, gdzie wyrządziły wiele szkód.

Wczoraj, 9-go lipca w godzinach popołudniowych wpłynęło pierwsze z wielu zgłoszeń dotyczących skutków nawałnicy. Pierwsza dyspozycja dyżurnego SK KM PSP w Płocku brzmiała: „Piotrkówek, drzewo powalone na drogę". Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Jak się okazało było to pierwsze z wielu zgłoszeń. Tego dnia oraz dnia kolejnego nasi ratownicy podejmowali interwencje na terenie Gminy Słubice w miejscowościach m.in.: Piotrkówek, Słubice, Budy, Leonów, Rybaki, Grabowiec, Łaziska, Jamno i Świniary. W działania zaangażowane były zastępy GBA oraz GLBA-Rt. Obok zastępów z naszej jednostki interwencje na terenie gminy podejmowały również zastępy z OSP w Juliszewie, JRG nr 2 w Płocku oraz JRG nr 3 w Płocku.

Interwencje dotyczyły powalonych drzew, wypompowywania wody z zalanych posesji, usunięcia namułu naniesionego na drogę oraz uszkodzonych dachów.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

367[M]78 GLM Ford Transit – OSP w Juliszewie

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

363[M]56 SHD MAN TGM – JRG nr 3 w Płocku

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/krajobraz-po-burzy/

10 lipca 2021 15:12
Udostępnij na Facebooku