OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Nie żyje zastępca naczelnika OSP Wisła Mała. Zginął w kopalni Pniówek.

O tragedii poinformowali koledzy strażaka - druhowie z OSP Wisła Mała, a także starosta pszczyński Barbara Bandoła. Maciej Tetłak był zastępcą naczelnika OSP Wisła Mała, ratownikiem i wolontariuszem.

Maciej zmarł wczoraj w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Był jednym z poszkodowanych podczas katastrofy w kopalni Pniówek, do której doszło w minioną środę.

- Wczoraj odszedł do św. Floriana druh Maciej Tetłak. Zastępca naczelnika, ratownik, wolontariusz... a przede wszystkim nasz przyjaciel - informują druhowie z OSP Wisła Mała na swoim Facebook'owym profilu.

Tragiczną informację przekazała także Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

- Z wielkim bólem przyjmujemy wiadomość o śmierci mieszkańca naszego powiatu poszkodowanego w wyniku wybuchu w KWK Pniówek. Maciej Tetłak był niezwykle zaangażowanym społecznikiem z Wisły Małej, zastępcą naczelnika tamtejszej OSP, wieloletnim piłkarzem LKS-u, przewodniczącym Rady Rodziców Szkoły Podstawowej, ratownikiem, wolontariuszem. Wspólnie z Zarządem Powiatu i Radą Powiatu Pszczyńskiego składamy szczere wyrazy współczucia najbliższym – Rodzinie, Przyjaciołom i całej społeczności dotkniętej tą wielką stratą - napisała Barbara Bandoła.

Maciej to siódma ofiara śmiertelna wypadku w kopalni. Pod opieką lekarzy wciąż jest 20 górników, którzy zostali ranni w wyniku wybuchu metanu.

(Fot. B. Bandoła - starosta pszczyński)

27 kwietnia 2022 17:19
Udostępnij na Facebooku