OSP Bielsko Ochotnicza Straż Pożarna Bielsko

Niespodzianka dla naczelnika

Dnia 14 maja 2016 roku zebraliśmy się niewielką grupą strażaków przy remizie, aby uczcić tytuł „Wielkopolski Strażak Roku 2015" nadany naszemu naczelnikowi, dh Łukaszowi Przybyszewskiemu podczas Wielkopolskich Obchodów Dnia Strażaka w Borku Wielkopolskim 8 maja 2016 roku. Postanowiliśmy przygotować dla niego niespodziankę, dlatego też ustawiliśmy się w pododdziale przy naszych wozach bojowych i czekaliśmy na jego przyjazd. Gdy wysiadł z samochodu, wtedy zastępca naczelnika, dh Marcin Hartwich wydał komendę:
„Pododdziały baczność! Na cześć Wielkopolskiego Strażaka Roku 2015 syrenę alarmową włącz!"
Na dźwięk syreny poczet sztandarowy oddał honor dh Łukaszowi.

Następnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP a jednocześnie Prezes OSP Bielsko dh Tomasz Tomczak wraz z Honorowym Prezesem OSP Bielsko dh Andrzejem Witulskim pogratulowali sukcesu druhowi Łukaszowi Przybyszewskiemu i wręczyli mu skromny prezent w postaci dyplomu i dzwonka zawieszonego na toporku strażackim, który symbolizować ma pełną gotowość naczelnika i stawianie się na każdy „dzwonek" przy remizie.

Na twarzy naczelnika było widać ogromne zaskoczenie, ale też wzruszenie.
„Nie spodziewałem się takiego przywitania, chciałbym jednak powiedzieć, że ten sukces nie jest tylko mój, lecz całej naszej jednostki" – powiedział dh Łukasz Przybyszewski.

Na koniec dh Tomasz Tomczak zaprosił wszystkich na kiełbaskę z grilla.

15 maja 2016 13:00
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: roku, strażak, zbiórka, wielkopolski, 2016, syrena, alarmowa,