OSP Bielsko Ochotnicza Straż Pożarna Bielsko

Ćwiczenia w zakresie użytkowania motopompy szlamowej - uzbrajanie Volkswagen T6

Pozyskanie samochodu Volkswagen Transporter T6 dało nam nowe możliwości i wsparcie w działaniach ratowniczych. W ubiegłym roku ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego udało się zakupić motopompę szlamową Honda WT40X o wydajności 1640 l/min.
Dnia 25 lipca 2020 r. w naszej jednostce odbyły się wewnętrzne ćwiczenia skupiające się na omówieniu działań wymagających użycia dużej ilości środka gaśniczego. Podczas ćwiczeń przedstawiliśmy sobie działanie nowej pompy, możliwości jej użycia oraz sprawdziliśmy jej rzeczywistą wydajność.
Do transportu nowej pompy, z racji jej gabarytów, posłuży samochód Volkswagen T6. Samochód został już uzbrojony w pompę oraz niezbędny sprzęt do prowadzenia działań, m.in. odcinki ssawne i tłoczne oraz zbiornik wodny o pojemności 2,5 m3. Obecnie, dzięki takiemu wyposażeniu oraz możliwościom, jakie daje nowy samochód wraz z napędem 4x4 4Motion, pojazd ten w dużej mierze może wspomóc działania ratownicze, od wypompowywania wody z zalanych terenów i obiektów aż po duże pożary, poprzez budowę stanowisk wodnych i zasilania samochodów bojowych.


#VolkswagenFinancialServices
#ZGZOSPRPwWarszawie
#VWFSpomaga
#zostanwdomu
#pierwsinamiejscu
#BEZPIECZNIEzOSP

5 sierpnia 2020 10:52
Udostępnij na Facebooku