OSP Turznica Ochotnicza Straż Pożarna Turznica

Nowe legitymacje dla strażaków z naszej jednostki

Od niedawna członkowie naszej jednostki zostali wyposażeni w legitymacje OSP.

 

- XXI wiek wreszcie wkracza do OSP.Mowa o nowych legitymacjach dla strażaków OSP, na które od niedawna decyduje się coraz więcej jednostek z całej Polski. Plastikowe legitymacje rozwiązują m.in. odwieczny problem ich poprzednich, papierowych wersji. Nowa forma i wzór strażackich legitymacji zostały zaprojektowane i zaproponowane jednostkom przez portal osp.pl.

 

Nowe legitymacje dla STRAŻAKÓW OSP - PODSTAWA PRAWNA.

Warto podkreślić, że każda z jednostek OSP działających na terenie Rzeczypospolitej Polski funkcjonuje, jako osobne i niezależne stowarzyszenie, m.in. na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. – Prawo o stowarzyszeniach oraz ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej.

Oznacza to, że tylko statutowe władze danej jednostki OSP mają pełne, niezależne i nieograniczone prawo do decydowania o sprawach jednostki, w tym także o wydawaniu legitymacji członkowskich- legitymacji strażaka, a także ich wyglądzie i formie. Żadne przepisy polskiego prawodawstwa nie dają innym podmiotom (związkom etc.) prawa do odgórnego wywierania nacisków na decyzje władz jednostki OSP w tym zakresie. Legitymacje według nowego wzoru, może więc zamówić każda jednostka.

WAŻNE: Wystawcą zamawianych legitymacji są władze danej jednostki, nie wydawca serwisu osp.pl.

Czym charakteryzują się nowe legitymacje?

- Profesjonalny projekt i wykonanie
- Wydrukowane na plastikowej karcie
- Trwałe i wodoodporne
- Rozmiar zgodny z normą ISO/IEC 7810
- Zabezpieczone znakiem wodnym UV
- Zabezpieczone dodatkową warstwą laminatu
chroniącą przed ścieraniem

10 maja 2019 18:04
Udostępnij na Facebooku