OSP Kępice  Ochotnicza Straż Pożarna Kępice

Nowy wóz dla naszej jednostki

W sobote o godzinie 17 pod Gminnym Centrum Ratownictwa odbyło sie uroczyste przywitanie nowego lekkiego wozu gaśniczego dla naszej straży. Delegacja udała się po wóz do siedziby firmy Perfekt, do Włocławka. Przy wjeździe do Kępic czekała asysta reszty naszych wozów która przejechała w kolumnie razem z nowym wozem przez centrum Kępic. Przed siedzibą OSP czekali licznie zgromadzeni mieszkańcy oraz członkowie naszej straży. Na gości czekały ciepłe napoje oraz tort i ciasta. Kolumna została przywitana syreną, racami oraz fajerwerkami. Każdy mógł obejrzeć z zewnątrz i wewnątrz wóz. VW otrzymał nazwę "Kiciuś" na cześć śp. druha Jerzego Rybarczyka, którego tak właśnie nazywaliśmy i który swoją pracą na rzecz jednostki zapisał się na zawsze na jej kartach historii.

Wóz jest na podwoziu Volkswagen Crafter 50 4x2 i został zabudowany przez firmę FHUP PERFEKT. Pojazd zasilany jest przez dwulitrowy, podwójnie uturbiony silnik diesla, który generuje moc 174 koni mechanicznych, silnik zablokowany jest elektrycznie do prędkości 98 km/h. Samochód wyposażony jest w zbiornik wodny o pojemności 1000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 100 litrów, drabinę, aramturę wodno-pianową, linie szybkiego natarcia ,sprzęt burzący, zestaw PSP R-1 wraz z szynami Kramera, deskę ortopedyczną.

Na wyposażeniu auta są też aparaty ochrony dróg oddechowych, radiotelefony przenośne oraz stacjonarne, sanie lodowe, agregat prądotwórczy, pompę szlamową i opryskiwacz spalinowy.

Wóz wraz z wyposażeniem kosztował 399676 tys. zł.

- Na zakup składają się dotacje z takich instytucji jak:

  • Środki udostępnione przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach Programu Priorytetowego "Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych" - 180 tyś zł.
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku - 20 tyś. zł
  • Komenda Główna PSP - 130 tyś. zł
  • Zaklad Garbarski Kegar 50 tyś. zł
  • Nadleśnictwo Warcino 18 tyś. zł
  • Gmina Kępice 2000 zł.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu nowego wozu.

4 lutego 2020 11:07
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: crafter, kępice, nowy wóz, vw,