OSP Wola Drwińska Ochotnicza Straż Pożarna Wola Drwińska

obchody dnia strażaka

W dniu wspomnienia św. Floriana, 4 maja obchodzone jest międzynarodowe święto strażaków. Dzień Strażaka w Polsce od 2003 roku jest obchodzony jako święto zawodowe ustanowione przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

Dzień Strażaka w gminie Drwinia obchodzono już 2 maja. Obchody rozpoczął przemarsz przybyłych pocztów sztandarowych wraz z orkiestrą dętą z Grobli ulicami Drwini. Następnie została odprawiona uroczysta msza św. w intencji strażaków tutejszym kościele parafilanym. Po mszy św z okolicznościowym kazaniem i błogosławieństwem, Druhowie udali się pononie na parkig Urzędu Gminy. Na miejscu zostały przekazane podziękowania i życzenia dla strażaków z okazji ich święta. Po zakończeniu zbiórki jednostki udały sie na poczęstunek do Dziewina.

4 maja odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Przed mszą św. nastapiła zbiórka delegacji PSP, OSP oraz przybyłych gości na Placu Fischera w Bochni. Strażacki pododdział przyprowadziła do Bazyliki Strażacka Orkiestra Dęta OSP ze Starego Wiśnicza. Mszę w intencji wszystkich strażaków odprawili: Proboszcz Parafii św. Mikołaja ks. Ryszard Podstołowicz wraz z Powiatowym Kapelanem Strażaków - ks. Stanisławem Szczygłem. Nabożeństwo zakończył Apel Jasnogórski w Kaplicy Matki Bożej Bocheńskiej. Po wyjściu z kościoła nastąpiło rozwiązanie szyków.

 

10 maja 2018 22:27
Udostępnij na Facebooku