OSP Łódź Nowe Złotno Ochotnicza Straż Pożarna Łódź Nowe Złotno

Obóz szkoleniowo - wypoczynkowy w Węgierskiej Górce

W uznaniu za dotychczasowy trud oraz starania członków Grupy Ratowniczej Prezes Andrzej Kaźmierczak i Naczelnik Jerzy Lewy zadecydowali o zorganizowaniu dla nas trzydniowego obozu szkoleniowo – wypoczynkowego.

Obóz odbył się w dniach 13-15 lipca 2018r. w Węgierskiej Górce województwo śląskie, w powiecie żywieckim. Zgrupowanie odbyło się pod bacznym okiem naszego Dowódcy Piotra Gawrońskiego w składzie :

dh Joanna Świątczak
dh Oliwia Świątczak
dh Adam Matysiak
dh Bartłomiej Zwierzchowski
dh Igor Tomasik
dh Jakub Pawłowski
dh Sebastian Wróbel

Na miejscu dołączyliśmy do młodzieży z Obozu Sportowego Sztuk Walki Warrior z Łodzi.
Nastawieni na wielki wysiłek i pracę z emocji i wrażenia poszliśmy spać. Następny dzień rozpoczął się pracowicie od zajęć na ściance wspinaczkowej w Ośrodku Promocji Gminy. Przybliżyliśmy nowo poznanym kolegom i koleżankom z obozu sportowego postępowanie oraz zasady wspinaczki.

Na ściance do prowadzenia były dwa stanowiska asekuracyjne, które nadzorowali nasz Dowódca druh Piotr i druh Bartek i Adam. Reszta drużyny bacznie czuwała nad bezpieczeństwem naszych kolegów i koleżanek. Na końcu zajęć wspinaczkowych odbyły się zawody, w których obozowicze wykazali się wielką sprawnością, szybkością i techniką.
Po południu zorganizowaliśmy wspólne zajęcia z zakresu ratownictwa w czasie akcji ratowniczych, a szczególnie udzielanie pierwszej pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia życia. Młodzież z Obozu Sztuk Walki zaskoczyła nas pozytywnie ogromną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Po zajęciach zainscenizowaliśmy dla sześciu najlepszych symulację wypadku gdzie zostały poszkodowane trzy osoby. Każdy z biorących udział w zdarzeniu mógł się poczuć jak strażak i zmierzyć się z emocjami jakie panują podczas wezwania, dojazdu do miejsca zdarzenia oraz rozpoznaniem sytuacji .
Drużyna w składzie sześciu ratowników ze szkoły sztuk walki na czele z KDR druhem Jakubem Pawłowskim świetnie poradziła sobie z trzema ciężko poszkodowanymi osobami. Siły i środki wykorzystane przez kierującego działaniami były optymalne i akcja zakończyła się sukcesem.

Dnia 15 lipca nasz pobyt w tak pięknym miejscu jak Węgierska Górka musiał się zakończyć.
Gorąco pożegnaliśmy wszystkich uczestników i całą kadrą wyruszyliśmy w kierunku Łodzi.
Dziękujemy serdecznie kadrze oraz uczestnikom Szkoły Sztuk Walki Warrior za cudownie spędzony czas przy ścianie wspinaczkowej, ognisku,rozmowach, różnych zajęciach oraz dyskotece. Dziękujemy naszemu Zarządowi OSP Nowe Złotno za możliwość i wsparcie finansowe bez którego nie mielibyśmy możliwości poznania tylu wspaniałych ludzi jak między innymi Pan Robert Karpiński właściciel Szkoły Sztyk Warrior w Łodzi oraz Ermar Aleksander i zobaczenia tak cudownych widoków jakie są w Węgierskiej Górce.
Ermar Aleksander Mistrz sztuk walki i szósty stopień Blackbelt w unikalnej sztuce walki Fillipino Martial Art: "Doce Pares Escrima", Ermar Alexander jest jednym z najlepszych trenerów i zawodników na świecie, będąc wielokrotnym brytyjskim posiadaczem tytułu, a także sześciokrotnym zdobywcą tytułu World & International Champion .
Jako uczestnicy obozu jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy brać udział w tym przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że nasze druhny i druhowie również będą mogli skorzystać z tego przywileju w latach kolejnych, a w naszej jednostce powstanie tradycja lipcowych obozów, które staną się motywacją do działania w Grupie Ratowniczej OSP Nowe Złotno w Łodzi.

dh Oliwia Świątczak
dh Adam Matysiak

13 września 2018 22:17
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: nauka, nauczanie, oboz, ćwiczenia, śląskie, GRS,