OSP Jawornik Ochotnicza Straż Pożarna Jawornik

Odzież ochronna z dofinansowania WFOŚiGW oraz Gminy Myślenice

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłosił kolejną edycję programu "Zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla środowiska - Bezpieczny Strażak". W ramach programu jednostki OSP mogły składać wnioski do Funduszu o dofinansowanie 50% kosztów kwalifikowanych zadania na zakup, głównie odzieży ochronnej, która użytkowana jest podczas działań ratowniczo - gaśniczych.

Zarząd OSP w Jaworniku nie pozostał w tyle i podjął się sporządzenia wniosku na zadanie pn. "Zakup 3 zestawów odzieży ochronnej strażaka", co poskutkowało przyznaniem nam dotacji w wysokości 8 750 PLN. Do pełnej kwoty brakowało jeszcze drugie 50%, o które wnioskowaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. Uchwałą rady miejskiej, przyznano nam także 8 750 PLN, co pozwoliło nam w pełni zrealizować nasze zadanie.

Wybór najkorzystniejszej oferty padł na firmę "MAT-POŻ - oddział Pcim", gdzie dokonaliśmy stosownego zamówienia wspomnianych wyżej trzech zestawów odzieży ochronnej.

Na całość jednego takiego zestawu składają się:

- Hełm MSA Gallet F1 XF

- zgodne z nowymi normami ubranie specjalne 3-częściowe SCANTEX  PREDATOR

- rękawice strażackie ESKA JUPITER 5

- buty specjalne Holik PROLINE PLUS

- kominiarka strażacka KS 1

 

Nowa odzież ochronna służy od niedawna naszym druhom i została już użyta przy paru ostatnich akcjach ratowniczo-gaśniczych. Zaletami nowego ubrania specjalnego, które wchodzi w skład zestawu jest jego lepsza widoczność podczas akcji, wygodna kontrola stanu technicznego oraz czystości ubrania (otwory rewizyjne), oprócz kurtki ciężkiej (przeznaczona do pożarów wewnętrznych) kurtka lekka, która daję pełną swobodę ruchów i komfort podczas działań w przestrzeni otwartej. 

To dopiero początek wymiany starszych modeli odzieży na nowe. Zapotrzebowanie na nie w dalszym ciągu istnieje.

 

dh Piotr Norek

 

1 listopada 2019 09:52
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: myślenice, wfoś, nowa odzież, umig, jawornik, ubrania, WFOŚiGW,