OSP Chylin Ochotnicza Straż Pożarna Chylin

Pierwszy otwarty turniej w tenisa stołowego o Puchar Prezesa OSP Chylin

W dniu 11 lutego 2017r OSP w Chylinie zorganizowała Pierwszy otwarty turniej w tenisa stołowego o Puchar Prezesa OSP Chylin. Był to pierwszy zorganizowany turniej w tej dyscyplinie sportowej przez OSP Chylin. Turniej na kilka dni przed rozpoczęciem owiany był wielką niewiadomą z uwagi na niską frekwencję wśród zawodników, jednak ostatnie trzy dni przed rozpoczęciem pokazały, że w naszym rejonie jest spore grono strażaków grających w ping-ponga, co przełożyło się na liczbę zawodników w dniu turnieju.
Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: juniorzy- do 15 roku życia, seniorzy od 15 do 45 roku życia, oraz oldboy – powyżej 45 roku życia. Turniej rozpoczęliśmy od godziny 9:00 a zakończony został wczesnym popołudniem, łącznie rozegranych zostało grubo ponad 100 meczy w systemie każdy z każdym. Ogólna liczba zawodników to 36 osób, w tym 5 juniorów, 23 seniorów oraz 8 oldboy. Obecnością zaszczycili nas druhowie z następujących jednostek: OSP WYSZYNA, OSP POLICHNO, OSP KRĘPA, OSP CHRZĄBLICE, OSP GROCHOWY, OSP KAŁEK, OSP ŻDŻARY, OSP WŁADYSŁAWÓW, OSP KOWALE PAŃSKIE, OSP ŻERONICE, OSP MIKULICE, OSP TUREK, PSP KONIN oraz gospodarze OSP CHYLIN.
Zacięta rywalizacja zakończyła się zdobyciem Pucharu Prezesa OSP Chylin przez następujących zawodników. W kategorii junior puchar zdobył Daniel Glanc-OSP Chylin, 2 miejsce osiągnął Kryspin Kałuża- OSP Chylin, na 3 miejscu uplasował się Szymon Fret- OSP Chylin. W kategorii seniorów Puchar Prezesa powędrował do Dariusza Trzmielewskiego z OSP Chrząblice, 2 miejsce zdobył Jarosław Majkowski z OSP Grochowy, natomiast 3 miejsce osiągnął Paweł Włodarczyk z PSP Konin. W kategorii oldboy zwyciężył Andrzej Ratajczyk z OSP Turek, 2 miejsce powędrowało do Krzysztofa Darula z OSP Kowale Pańskie, natomiast na 3 miejscu uplasował się Zbigniew Dawid z OSP Mikulice. Grono uczestników zaszczyciła jedna druhna z OSP Władysławów- Borowska Olga oraz najstarszy uczestnik zawodów Adam Chojecki z OSP Mikulice mający 68 wiosen, a grający lepiej niż niejeden 20latek.
W trakcie kilku godzinnej rywalizacji druhowie mogli zregenerować siły przez zaserwowany w samo południe gorący posiłek, w postaci regenerującej i smacznej sportowej zupy, ponadto przez cały turnieju na zawodników czekała gorąca herbata, kawa oraz słodki poczęstunek.
Zarząd OSP CHYLIN, pragnie podziękować wszystkim uczestnikom zawodów za przybycie, wspólne rywalizowanie, wymianę poglądów a przede wszystkim za ogromne wparcie licznymi słowami zachęty i otuchy, „że na lepszym turnieju jeszcze nie byli", że „od nas powinni się inni uczyć". Słowa te pokazują nam, że kierunek w jakim idziemy nie jest to „ślepa uliczka a autostrada wolności". Ze swojej strony możemy zapewnić, że na pierwszym turnieju nie poprzestaniemy, zorganizujemy go ponownie w przyszłym roku stawiając sobie jeszcze wyżej poprzeczkę.

14 lutego 2017 08:35