OSP Strzyżewo Smykowe Ochotnicza Straż Pożarna Strzyżewo Smykowe

Podsumowanie 2015 roku

1. Podsumowanie działań.

Do pierwszego wyjazdu w 2015 roku zostaliśmy zadysponowani dnia 02 stycznia gdzie w miejscowości Lulkowo (gm. Gniezno) doszło do wypadku. Kolejne wyjazdy naszej jednostki związane były z pożarami traw w miejscowościach Ganinia (gm. Gniezno) oraz Lulkowo (gm. Gniezno) które miały miejsce 20-21 Marca. Dnia 12 kwietnia nasza jednostka była dysponowana do pożaru trawy w miejscowości Jankowo Dolne (gm. Gniezno), w dniu 24 kwietnia nasza jednostka była dwukrotnie dysponowana do zdarzeń, pierwsze z nich miało miejsce na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego gdzie doszło do wypadku, drugi wyjazd był spowodowany zadysponowaniem naszej jednostki do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Jankowo Dolne (gm. Gniezno). W czerwcu nasza jednostka została zadysponowana do niecodziennego zdarzenia którym było pochwycenie Konia który biegał po plaży w miejscowości Strzyżewo Kościelne (gm. Gniezno). Kolejnymi dwoma zdarzeniami były pożary samochodów w miejscowościach Wierzbiczany w miesiącu Sierpniu (gm. Gniezno) oraz Wełnica w miesiącu Październik (gm. Gniezno). W Listopadzie nasz zastępy został zadysponowany do miejscowości Kruchowo (gm. Trzemeszno) gdzie doszło do pożaru budynków gospodarczych. W dniach pierwszy oraz drugi grudnia udaliśmy się do Gniezna w celu poszukiwań osoby zaginionej.

Podsumowując nasza jednostka była 12-sto krotne dysponowana do zdarzeń, jest to wzrost udziału w działaniach w porównaniu do zeszłego roku w który byliśmy dysponowani 4 razy

2. Inne wydarzenia
Jak co roku nasi strażacy biorą udział w szkoleniach jak i w różnych wydarzeniach sportowych oraz kulturalnych.

W miesiącu lutym nasza druhna Klaudia Perkowska zajęła Drugie miejsce w VIII Mistrzostwa Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gnieźnie w Tenisie Stołowym, to wydarzenie zapoczątkowało sukcesy które odnosiliśmy w 2015 roku.

Po raz pierwszy w historii naszej gminy zorganizowaliśmy Turniej Halowej Piłki Nożnej w Jankowie Dolnym który odbył się w Marcu. Reprezentanci naszej jednostki zajęli w tym turnieju Pierwsze miejsce. Również w naszej miejscowości zostały zorganizowane po raz pierwszy Gminne zawody sportowo-pożarnicze które odbyły się po 4-letniej przerwie, w których nasza jednostka zajęła Trzecie miejsce. W miesiącu wrześniu nasi strażacy brali udział w I Powiatowych Zawodach Strażackich 35+ "na wesoło" które odbyły się w Czerniejewie. W Październiku reprezentacja naszej jednostki brała udział w II Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych który odbywał się na orliku w Witkowie. Nasza jednostka zajęła w tym turnieju Czwarte miejsce.

Również po raz pierwszy w historii naszej jednostki w roku ubiegłym pięciu naszych druhów zostało przeszkolonych w zakresie udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, co zaowocowało pozyskaniem Torby PSP R1 która została nam przekazana dnia 13.09.2015 roku w Goślinowie podczas dożynek gminnych. Nasi druhowie brali udział również w innych szkoleniach m.in. Szkolenie podstawowe strażaków ratowników ( 3 druhów ) oraz Szkolenie Ratownictwa Technicznego ( 2 druhów )

Nasza jednostka brała udział również w zabezpieczeniu Dożynek Parafialnych, Pikników Rodzinnych, Wyścigu kolarskiego Błękitna Pętla organizowanego przez GKKG w Gnieźnie.