OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Pogrzeb Arkadiusza Nizioła. Pożegnano go ze strażackimi honorami.

W sobotę 24 listopada 2018 roku w Karlinie odbyła się ceremonia pogrzebowa mł. asp. Arkadiusza Nizioła, strażaka Komendy Powiatowej PSP w Białogardzie i naczelnika OSP Karlino. Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem strażackim. 
   
Arkadiusz Nizioł zmarł nagle w wieku 37 lat. 
 
Mszę świętą pogrzebową w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Karlinie celebrował kapelan strażaków województwa zachodniopomorskiego ks. Ryszard Szczygieł. Kondukt pogrzebowy przeszedł ulicami miasta w asyście pododdziałów pożarniczych na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu komunalnym w Karlinie.   
 
W imieniu strażaków zawodowych i druhów ochotników zmarłego pożegnał Komendant Powiatowy PSP w Białogardzie, bryg. Jacek Szpuntowicz. W ceremonii pogrzebowej uczestniczył Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Staśkiewicz. Ostatniej drodze strażaka towarzyszyła pogrążona w smutku rodzina, samorządowcy, liczne grono przyjaciół, kolegów i znajomych, druhowie i strażacy jednostek ochrony p.poż. powiatu i województwa, członkowie MDP z Karlina, delegacje organizacji wolontariackich.


(Źródło: KW PSP Szczecin - Jacek Twardoń, Łukasz Sikorski) 

26 listopada 2018 17:01
Udostępnij na Facebooku