OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Policyjny radiowóz rozbił się na barierze na autostradzie A2

Kierowca radiowozu zjeżdżając z autostrady uderzył w amortyzator bariery ochronnej. Dwóch policjantów, jadących radiowozem odniosło lekkie obrażenia.

Do zdarzenia doszło we wtorek na autostradzie A2 przy zjeździe na węzeł Jordanowo. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Świebodzin oraz OSP Lubrza.

- Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w zdarzeniu uczestniczył radiowóz policyjny. Podczas zjazdu z autostrady kierujący ostatnim pojazdem w konwoju wjechał w amortyzator bariery ochronnej. Poszkodowani opuścili pojazd przed przybyciem zastępów ochrony przeciwpożarowej. W momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia prawy pas ruchu był zamknięty przez obsługę autostrady - informują strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Świebodzinie.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy poszkodowanym i odłączeniu zasilania z akumulatora w uszkodzonym pojeździe. Przybyły zastęp Zespołu Ratownictwa Medycznego przejął poszkodowanych. Policja zakwalifikowała zdarzenie jako kolizję.

(Fot. PSP Świebodzin)

 

27 sierpnia 2020 13:24
Udostępnij na Facebooku