OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Potężna eksplozja gazu w Sosnowcu zniszczyła garaże oraz samochody. Ewakuowano blisko 400 mieszkańców.

Tuż po północy na terenie kompleksu garażu przy ul. Lenartowicza w Sosnowcu doszło do silnej eksplozji. Wybuch zniszczył kilka garaży, ratownicy ewakuowali blisko 400 mieszkańców pobliskich bloków. Nikomu nic się nie stało. Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że przyczyną zdarzenia mogło być rozszczelnienie sieci gazowej. 

- O godzinie 00.40 do służb wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie kompleksu garaży przy ulicy Lenarotowicza doszło do silnej eksplozji. Na tę chwilę nic nie wskazuje na to, żeby w zdarzeniu ktoś ucierpiał. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że przyczyną wybuchu mogło być rozszczelnienie sieci gazowej. Na miejscu nadal intensywnie pracują strażacy. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowano o ewakuacji blisko 400 osób – mieszkańców pobliskich bloków. 67 z nich służby miejskie zapewniły schronienie, pozostali znaleźli je u rodzin i znajomych - informuje policja z Sosnowca.

W sobotę po godzinie 9 mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów. Na miejscu nadal pracują strażacy oraz policja. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

(Fot. KMP Sosnowiec)

20 lutego 2021 10:17
Udostępnij na Facebooku