OSP GLINOJECK Ochotnicza Straż Pożarna GLINOJECK

Pożar poddasza w budynku jednorodzinnym

Dnia 05.08.2020 o godzinie 15:50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru poddasza w budynku jednorodzinnym przy ulicy Południowej w Glinojecku. Po dojechaniu na miejsce, z poddasza wydobywał się gęsty dym. Sąsiedzi próbowali stłumić ogień za pomocą węża ogrodowego. Wszyscy mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz.

Przystąpiliśmy do rozwinięcia linii gaśniczej. Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych dostali się na strych i przystąpili do gaszenia. Dzięki użyciu kamery termowizyjnej szybko udało się ugasić pożar. W międzyczasie wyniesiono butle z gazem, pogotowie energetyczne zdalnie wyłączyło prąd, użyliśmy dla pewności detektora prądu.

Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej od paneli fotowoltaicznych. W dalszej części akcji otworzono wszystkie okna znajdujące się na strychu i użyto wentylatora w celu oddymienia budynku. 

Spaleniu uległa cała instalakcja elektryczna oraz lekko nadpaliła się konstrukcja dachu. Na sam koniec sprawdzono poddasze kamerą termowizyjną czy nie istnieją zarzewia ognia.

Na miejscu zdarzenia pojawili się także przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Glinojeck.

Akcja trwałą półtorej godziny.

 

Siły i Środki:
JRG Ciechanów x2
OSP KSRG Glinojeck
OSP Szyjki
Policja
Pogotowie Energetyczne

 

5 sierpnia 2020 18:09
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Pożar poddasza, osp glinojeck,