OSP Siedliska Ochotnicza Straż Pożarna Siedliska

Pożar trawy w Siedliskach

W sobotnie popołudnie (19.03.2022r.) o 17:03 SKKM PSP w Tarnowie uruchomił syrenę w naszej remizie. Po zgłoszeniu gotowości dostaliśmy nakaz wyjazdu do jakże "popularnej" akcji w ostatnim czasie w niemal całej Polsce, czyli pożaru traw i nieużytków rolnych, do którego doszło w Siedliskach.

Pożarem objęty był obszar blisko 1 ha, a w bezpośrednim sąsiedztwie zagrożone były domostwa. Z tego względu do działań, prócz naszej jednostki, skierowani zostali strażacy zawodowi z PSP Posterunku Czasowego w naszej miejscowości i druhowie z OSP Meszna Opacka. Działania zastępów strażackich polegały na ugaszeniu pożaru traw przy pomocy tłumic oraz 1 prądu wody.

Po około 50 min działania zostały zakończone. Udział:
-GBARt OSP KSRG Siedliska,
-GBARt PSP JRG 2 Tarnów Posterunek Czasowy Siedliska,
-GBA OSP Meszna Opacka,
-Policja.

Z tego miejsca apelujemy by nie wypalać suchych traw! Szczególnie teraz w okresie pogłębiającej się suszy, która jeszcze bardziej potęguje skalę ewentualnego pożaru i zagrożenia z nim związanego! Kodeks wykroczeń przewiduje za wypalanie traw: karę nagany, aresztu lub grzywny, której wysokość może wynieść od 5 tys. do 20 tys. zł! Rolnicy muszą również liczyć się utratą dopłat!

19 marca 2022 23:03
Udostępnij na Facebooku