OSP  GRAJEWO Ochotnicza Straż Pożarna GRAJEWO

Pożar w Starostwie Powiatowym

2 października 2018 roku jednostka OSP KSRG w Grajewie brała udział w ćwiczeniach zorganizowanych w budynku Starostwa Powiatowego w Grajewie. Założeniem ćwiczeń był pożar, który szybko rozprzestrzenił się na wyższe kondygnacje budynku uniemożliwiając ewakuację 5 pracowników, a kolejnych 8 zostało poważnie rannych. W trakcie działań ratowniczo-gaśniczych wpłynęła także informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku.


W trakcie ćwiczeń zrealizowano ewakuację pracowników budynku, gaszenie pozorowanego pożaru w pomieszczeniach Starostwa Powiatowego, udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym a także odnalezienie i zabezpieczenie ładunku wybuchowego.
Uczestnikami ćwiczeń było 80 osób, funkcjonariusze KP PSP w Grajewie, strażacy ochotnicy z OSP w Białaszewie, Ciemnoszyjach, Grajewie, Klimaszewnicy, Radziłowie, Szczuczynie, Wąsoszu i Żebrach, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, ratownicy Państwowego Ratownictwa Medycznego z Grajewa oraz uczniowie I klasy mundurowej przy Zespole Szkół nr 2 w Grajewie jako pozoranci. Ćwiczenia obserwowane były przez żołnierzy z jednostki Civil Affairs US ARMY stacjonujący w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim, odpowiedzialni za kontakty z ludnością cywilną.

 

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Grajewie

Artykuł: dh Tomasz Gardocki na  podstawie opracowania st. kpt. Arkadiusz Lichota KP PSP w Grajewie.

4 października 2018 11:56
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar, ćwiczenia,