OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Pożar wiaty z balotami słomy - Pierwoszewo gm. Wronki.

W czwartek 01 października 2015r.  o godz. 16.12 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze wiaty z balotami słomy w miejscowości Pierwoszewo gm. Wronki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, cztery zastępy OSP Wronki, jeden zastęp OSP Amica, Chojno, Kłodzisko, Wartosław, Lubowo, Marianowo oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali pożar balotów słomy, które znajdowały się pod wiatą o konstrukcji stalowej. Sprzęt rolniczy znajdujący się pod wiatą został wyprowadzony w bezpieczne miejsce przed przybyciem SP.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu ośmiu prądów gaśniczych w natarciu na palące się baloty słomy i wiatę oraz oświetleniu terenu akcji gaśniczej.
Właściciel przy użyciu ładowacza wywoził baloty słomy spod wiaty na pobliskie pole i tam trwało ich dogaszanie.
Spaleniu uległo 350 balotów słomy, uszkodzona została wiata o konstrukcji metalowej.
W działaniach ratowniczych brało udział 12 zastępy (63 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

 

21 stycznia 2016 20:13
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Słoma, pożar, wiata, baloty,