OSP Ryczów Ochotnicza Straż Pożarna Ryczów

Pożary traw i trzcin – Chałupki i Łączany

 

Data: 11-05-2021

Rodzaj interwencji: pożar traw i trzcin

O godzinie 00:16 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw, który zgodnie z otrzymanym zgłoszeniem widoczny był z ul. Stadionowej, a zlokalizowany prawdopodobnie w Ryczowie - Chałupkach.

W związku z powyższym udaliśmy się jednym zastępem do przysiółka Chałupki. W trakcie dojazdu na miejsce, okazało się, że mamy do czynienia z kilkoma pożarami. Dwa z nich zlokalizowane były na terenie Chałupek - w okolicy cmentarza w Łączanach, a trzeci - w międzywalu Wisły w miejscowości Łączany. W pierwszej kolejności przystąpiliśmy do gaszeniu ognia na nieużytkach położonych na naszym terenie. Po zakończeniu tych działań udaliśmy się do międzywala, gdzie płonęły trzciny i gdzie działania rozpoczął już zastęp z JRG Wadowice. W trakcie prowadzonej akcji dyżurny PSK poinformował o otrzymaniu informacji o kolejnym pożarze, tym razem w okolicy ul. Stolarskiej w Łączanach. Ponieważ działania prowadzone w korycie Wisły wymagały jeszcze czasu, do tego zgłoszenia zadysponowana została jednostka OSP Łączany. Po stłumieniu ognia w międzywalu, razem z zastępem PSP udaliśmy się w kierunku pól przy ul. Kolejowej w Łączanach, gdzie płonęły kolejne nieużytki.

W każdym z miejsc nasze działania polegały na ugaszeniu pożaru za pomocą tłumic. W sumie spłonęło kilka hektarów nieużytków i zarośli trzcinowych.

Do jednostki wróciliśmy o godzinie 1:55.
Siły i środki:

JRG Wadowice

OSP Ryczów

OSP Łączany

 

Zdjęcia: OSP Ryczów

16 maja 2021 01:10
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożary, trzcin, traw, Chałupki, Łączany, i,